Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Wizyta Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

Wyszukiwarka

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

Wizyta Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

W dniu 12 lutego Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Pan Paweł Wdówik odwiedził Toruń.

Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością z przedstawicielami władz Torunia – Panem Wiceprezydentem Zbigniewem Rasielewskim i Panem Wiceprezydentem Pawłem Gulewskim. W rozmowie zostały przedstawione działania na rzecz osób z niepełnosprawnością zarówno z perspektywy centralnie realizowanych programów rządowych, jak i działań miejskiego samorządu.

Kolejnym spotkanie odbyło się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie Pan Pełnomocnik spotkał się z rektorem, ojcem Zdzisławem Kafką. Spotkanie było okazją do rozmowy na tematy związane bezpośrednio ze wsparciem edukacji osób z niepełnosprawnościami na uczelniach wyższych i dostosowaniem szkół wyższych do potrzeb studentów z niepełnosprawnością.

Ostatnim miejscem odwiedzonym w trakcie pobytu w Toruniu było Hospicjum Nadzieja. Pani Prezes Aleksandra Ruszczak przedstawiła potrzeby związane z dalszym rozwojem i działaniem opieki paliatywnej dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Pan Pełnomocnik wyraził ogromną wdzięczność i szacunek dla wszystkich zaangażowanych w rozwój hospicyjnych form pomocy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-02-16 10:26:23przez:
Opublikowano:2021-02-15 00:00:00przez: Ewa Dąbrowska
Podmiot udostępniający: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Odwiedziny:345

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Kontakt

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Siedziba:

ul.Żurawia 4 A,
00- 503 Warszawa

Telefon (22) 461 60 00

e-mail: sekretariat.bon@mrips.gov.pl 

 

Adres korespondencyjny:

ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa